Wiszący płomień - efektowny kominek wolnostojący

Wiszące kominki wolnostojące to bardzo efektowne konstrukcje, które przypadną do gustu osobom szukającym ciekawych rozwiązań stylistycznych. Tak usytuowany piec staje się centrum uwagi w każdym pomieszczeniu w którym się znajduje. Bardzo oryginalnie wyglądają kominki podwieszane do sufitu. Trzeba jednak pamiętać o paru elementach, które są bardzo ważne do tego aby konstrukcja wyglądała okazale. Taki kominek najlepiej prezentuje się w dużych pomieszczeniach, ponieważ zwykle umieszczony jest na środku, a i jego wymiary są dosyć duże. Ważnym elementem jest rura na której zawieszony jest kominek. Musi ona być odpowiednio długa, aby konstrukcja była spójna. W większości tego typu pieców komora spalania pozostaje otwarta co powoduje, iż większy nacisk konstruktorzy położyli na efekt wizualny a nie cieplny. Natomiast przy zamkniętych paleniskach stosuje się system obrotowy, który pozwala widzieć ogień z każdego miejsca w salonie.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jakie stosuje się w wiszących kominkach jest możliwość podwieszenia pieca do ściany. W przeciwieństwie do modeli podwieszanych do sufitu tutaj można wybierać w urządzeniach o różnych gabarytach. Analogicznie w tego typu piecach trudno znaleźć modele z otwartym paleniskiem. Tym samym są to urządzenia, które oprócz efektu wizualnego mają dobrą wydajność. Niezwykle interesującym modelem jest kominek Balance marki Skantherm, który można przymocować do ściany lub postawić na stabilnej podstawie. Ten oryginalny piec wolnostojący ma konstrukcję modułową co pozwala na wiele możliwości aranżacyjnych. Moduły są różnej szerokości i spełniają wiele funkcji: półek na drewno, wysuwanych szuflad jak również siedzisk oraz podstawy na telewizor. Ten funkcjonalny kominek podwieszany wyposażony jest w system RLU, który umożliwia montaż w domach pasywnych i energooszczędnych. Konstrukcja pozwala na całkowite schowanie rury kominowej jak i tej doprowadzającej powietrze z zewnątrz.

Podwieszane kominki wolnostojące to swego rodzaju przełamywanie barier. Zwłaszcza tych konstrukcyjnych co pozwoli cieszyć się wyglądem takiego kominka przez wiele lat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl