Ekologiczne rozwiązania przy produkcji mebli

Wiele mówi się w dzisiejszych czasach o ekologii. Zwykle odnosi się to do zdrowego odżywiania, uprawiania sportu, ogólnie mówiąc zdrowego trybu życia. Jednak ekologia to nie tylko specjalna dieta, ograniczenia w emisji spalin do atmosfery czy też segregacja śmieci.

W ostatnim czasie produkty ekologiczne można znaleźć w wyposażeniu wnętrz i ogrodów. Meble ekologiczne mogą w znaczący sposób podnieść komfort i jakość mieszkania. To jakie meble posiadamy w naszym miejscu zamieszkania wpływa na nasze bezpieczeństwo, dobre samopoczucie. Ekologiczne meble przeznaczone zarówno do wnętrz jak i do ogrodów czy na tarasy wykonane są z odnawialnych surowców, a ich produkcja nie obciąża środowiska.

Ponadto drewniane meble ekologiczne oczyszczają powietrze w pomieszczeniach w których się znajdują, ponieważ ich powierzchnie nie są pokryte zwykłym lakierem lecz naturalnym, wodorozcieńczalnym. Dzięki temu powierzchnia drewna pokryta takimi lakierami, woskami i żywicami może pełnić funkcję filtra substancji szkodliwych i regulować wilgotność powietrza. Poza tym meble ekologiczne są sprawdzone pod katem zawartości substancji szkodliwych. To wszystko w znaczący sposób podnosi jakość mieszkania. Minęły już czasy kiedy takie meble charakteryzowały się nieciekawym i nieatrakcyjnym wyglądem.

Obecnie meble ekologiczne nowej generacji mają bardzo wyszukany design i są wymyślane przez najlepszych projektantów. Dlatego moda na ekologię objęła również swym zasięgiem branżę meblarską. Na rynku istnieją wyspecjalizowane firmy handlowe, które mają w swojej ofercie przyjazne dla środowiska artykuły wyposażenia wnętrz, charakteryzujące się jednocześnie nowoczesnym wzornictwem i znakomitą jakością. Produkcja i transport produktów ekologicznych powodują mniejsze obciążenie dla środowiska, a one same zawierają znikome ilości substancji szkodliwych dla zdrowia.

Wyroby przyjazne środowisku muszą być trwałe, bowiem zasoby naturalne odnawiają się dość długo. Stoły, krzesła czy szafy z drewna cieszą się dużą popularnością, ale niestety często są wykonane z drewna tropikalnego, co przyczynia się do dewastacji lasów deszczowych. Poza tym transport drewna na drugi koniec świata stanowi ze względu na emisję CO2 obciążenie dla środowiska naturalnego. Lepiej więc wybierać produkty ekologiczne z rodzimych lasów, które są odnawiane poprzez kolejne zalesienia.

Meble ekologiczne powinny być klejone tak zwanym białym klejem, który w przeciwieństwie do innych rodzajów kleju nie zawiera formaldehydu. Naukowcy są przekonani, że formaldehyd ma właściwości rakotwórcze. Zamiast syntetycznego lakieru producenci mebli ekologicznych powinni do wykańczania ich powierzchni stosować substancje naturalne, jak na przykład naturalne olejki, olej rzepakowy czy wosk pszczeli. Substancje te nie zabezpieczają powierzchni mebli tak jak lakier, ale zapewniają im ochronę przed wilgocią i substancjami szkodliwymi. Przyjazne dla środowiska i łagodne dla zdrowia są także lakiery na bazie wody, ponieważ nie zawierają formaldehydu.
Należy także zwracać uwagę na to, żeby meble były stabilne i wysokiej jakości. Kupowanie mebli służących przez długie lata prowadzi jednocześnie do oszczędności surowców naturalnych i ochrony środowiska.

Meble ekologiczne są wytwarzane nie tylko z drewna. Bardzo dobrym i co najważniejsze ekologicznym materiałem jest lawa wulkaniczna czyli bazalt. Takie meble nie tylko zachwycają niecodziennym designem, ale dodatkowo są funkcjonalne i bardzo wytrzymałe. Ta ostatnia cecha sprawia, że mogą mieć więcej zastosowań niż meble drewniane. Bez obaw możemy je pozostawić na cały rok na zewnątrz, ponieważ bazalt jest w całości odporny na wszelkie warunki pogodowe. Związana z tym jest również ich wytrzymałość – 3 razy mocniejsza od stali – dzięki czemu meble odporne są na wszelkie obtłuczenia, zadrapania, zarysowania, pęknięcia. Ręczne wykonanie i ażurowa konstrukcja nadaje im lekkości, a przy tym są niezwykle wygodne. Znakomicie nadają się jako meble do ogrodu, ale również na taras do restauracji czy kawiarni. Do wyboru mamy krzesła, fotele, stoły, stołki. Dostępne są modele różnej wielkości a także kształtów i form. Każdy mebel wykonywany jest ręcznie z dużą dbałością o ergonomię i dzięki temu wszystkie krzesła i fotele idealnie dopasowują się do kształtu ludzkiego ciała. Meble ekologiczne z lawy wulkanicznej to również oryginalna huśtawka-kokon, która dostępna jest w dwóch rozmiarach. To ekskluzywne wiszące gniazdo z włókna bazaltowego jest doskonałym pomysłem zarówno do wnętrz jak i do ogrodu lub na taras. Wyjątkowo bezpieczne i wytrzymałe, jest w stanie utrzymać ciężar do 220kg, kiedy samo waży zaledwie15 kg. Dzieci uwielbiają się huśtać, więc gniazdo MANU NEST będzie doskonałym, bezpiecznym  miejscem do zabawy, z którego może korzystać nawet kilkoro dzieci. W MANU NEST możemy ułożyć różno kolorowe poduszki lub koc, które upiększą nasze gniazdo i dostarczą jeszcze więcej przyjemności z użytkowania. Gniazdo można powiesić na drzewie albo na specjalnym stojaku lub tez przymocować do sufitu. Włókno bazaltowe jest surowcem, dzięki któremu meble są unikatowe, wytrzymałe, stabilne i odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, jednocześnie zachwycają ręcznie formowaną ażurową konstrukcją.

Mimo dość wysokiej ceny, coraz więcej osób decyduje się na zakup mebli ekologicznych nie tylko w trosce o środowisko naturalne, ale też przede wszystkim własne zdrowie. Wybierając meble ekologiczne wysokiej jakości, możemy mieć pewność, że będą nam służyć przez długie lata, tworząc jednocześnie niepowtarzalny klimat naszych mieszkań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl