Kominek wolnostojący vs biokominek - wady i zalety systemów grzewczych

Na pewno każdy z nas po zdecydowaniu się na kominek boryka się z problemem jaki rodzaj wybrać - kominek wolnostojący czy biokominek. 
Oba produkty posiadają systemy grzewcze i oba mają spełnić decydującą rolę obrazu żywego ognia. Aby decyzja wydała się łatwiejsza przybliżę wszelkie wady i zalety obu produktów producentów Conmoto i Skantherm.Biokominek

Niewątpliwą zaletą biokominków Conmoto jest ich mobilność i łatwość przenoszenia. Bez problemu można go ustawić w każdym miejscu, nie zależnie od podłoża . Ustawienie na drewnianej podłodzie czy komodzie jest możliwe dzięki nienagrzewającej się podstawie. 
Łatwość użytkowania zauważalna jest od samego początku, wystarczy go wyciągnąć z opakowania, wlać bioetanol, podpalić i cieszyć się widokiem ognia. Brak podłączeń do komina i pozwoleń przeciwpożarowych jest kolejnym atutem. Użytkownik może ustawić biokominek nawet na 12 piętrze wieżowca w maleńkim pokoiku i to zupełnie samodzielnie bez pomocy ekipy montażowej. Wiele osób na pewno zastanawia się jak bio piecyk się ma do małych pomieszczeń i problematyki wydzielanego dymu. Odpowiedź na to strapienie jest niezwykle proste. 
Biokominki Conmoto zasilane bioetanolem od tego samego producenta, nie wydzielają zapachu ani dymu. Wręcz przeciwnie za sprawą spalania wytwarza się para wodna sprawiając piecyk nawilżaczem powietrza, dlatego też jest polecany dla osób zmagających się z alergiami i uczuleniami na tle alergicznym. 
Produkty posiadają zdolność grzewczą już po godzinie wzrasta temperatura o średnio jeden stopień, a 1,5 litra zasilacza w formie bioetanolu starcza na 5 godzin palenia. Szeroki wachlarz produktowy sprawia, że każdy znajdzie model dla siebie, ponieważ każdy wyróżnia się nietypowością i eleganckim wyglądem.

Aby wybór był odpowiedni trzeba przeanalizować również wady biokominków. W porównaniu z tradycyjnymi kominkami wolnostojącymi, biokominek nie jest w stanie nagrzać pomieszczenia z równie wysoką częstotliwością, a po wygaszeniu nie oddaje ciepła wytworzonego podczas palenia. 
Kolejną wadą produktu jest fakt zasilania jedynie przez bioetanol i sama cena paliwa biokominkowego. Oczywiście istnieje możliwość wyboru tańszej alternatywy, jednakże nie może ona dawać gwarancji bezzapachowego spalania i uniknięcia dymu.


Kominki wolnostojące

Tradycyjne kominki kojarzą się głównie z takimi, które wbudowane są w część ściany tworząc swoistą konstrukcję, bez możliwości przenoszenia. 
Nowoczesne kominki Skantherm wyróżnia system wolnostojący, dzięki któremu kominek bez problemu można usytuować nawet na środku salonu, a w sytuacji kiedy zamierzamy zmienić miejsce zamieszkania, przenieść kominek do nowych czterech ścian. Wachlarz rodzajów oraz modułowość piecyków sprawia, że dopasowują się do każdego wnętrza, stając się niepowtarzalnym i unikatowym. 
Piecyki Skantherm wyposażone są w nowoczesne technologie, przystosowujące się pod awangardowe zastosowania. Większość modeli wyposażona jest w system RLU, polegający na gospodarowaniu powietrzem, niezależnym od powietrza otoczenia. Wpływa on na energooszczędność kominka i przystosowany jest do domów pasywnych i oszczędnych. Innym czynnikiem sprzyjającym energooszczędności są kamienie Thermostone, system który pozwala oddawać ciepło do paru godzin po wygaśnięciu ognia w kominku. Najwyższa jakość materiałów sprawia, że kominki szybko się nagrzewają i oddają swoje ciepło. 
Producent pamięta również o kwestiach bezpieczeństwa wyposażając kominki w „zimny uchwyt” i system samoczyszczącej się szyby. Niepowtarzalnym walorem jest możliwość palenia w kominkach drewnem lub węglem oraz możliwość dokupienia różnorodnych akcesoriów kominkowych, tym samym urozmaicając aranżację wnętrz.

Podobnie jak w sytuacji biokominków kryją się również wady kominków wolnostojących. 
Do tradycyjnych kominków wolnostojących potrzebne jest pozwolenie przeciwpożarowe, bez którego nie ma możliwości podłączenia. Innym mankamentem jest system podłączeniowy do komina i osadzenia ciężkiego kominka na odpowiednim miejscu. 
Często bywa tak, że niezbędna w tym wypadku jest pomoc fachowej ekipy montażowej. Sam kominek również musi być podłączony rurami, które w jakimś stopniu mogą być widoczne na pierwszy rzut oka. Kominek wolnostojący czy biokominek?

Jeżeli decyzja nadal nie podjęta warto wziąć pod wzgląd wszelkie czynniki m.in. metraż pomieszczenia, system podłączeniowy, pasywność budownictwa oraz jakiego stopnia ciepła wymaga się od produktu. Decyzja o zakupie powinna być w pełni przeanalizowana, a jeżeli pojawia się bezradność w podjęciu decyzji, warto skonsultować się z profesjonalistami, którzy łatwo przeprowadzą Cię przez cały proces wyboru i nawet nie zauważysz kiedy zaczniesz cieszyć oczy żywiołowym ogniem w swoim domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl