Innowacje w kominkach oraz biokominkach

Na rynku wyposażenia wnętrz pojawiają się co chwile nowe produkty. Również dotyczy to kominków, które nie tylko formą, ale również funkcją, innowacyjnymi rozwiązaniami odbiegają od tego, co widzieliśmy do tej pory. Myśląc o ogniu w salonie, przy którego blasku moglibyśmy odpoczywać, wcale nie musimy mieć na myśli kominka wbudowanego w ścianę. Bardzo dobrą alternatywę stanowią piecyki wolnostojące, które z powodzeniem zastępują kominki. Ich głównym plusem jest fakt, iż są one produktem gotowym do montażu i nie zajmują tak wiele miejsca jak kominek. Decydując się na piecyk w salonie możemy wybierać w przeróżnych kształtach, kolorach czy też zdecydować się na klasyczny bądź nowoczesny design. Jednak najważniejsze jest, że kupując piecyk kupujemy produkt kompletny, o sprawdzonych parametrach, estetyce i cenie. Nie potrzebujemy dodatkowych izolacji, klejów, zapraw, materiałów wykończeniowych, które kosztują. 
Nie potrzebujemy też  czasochłonnej pracy monterów, którzy w przypadku kominka muszą obudować wkład i stworzyć estetyczną obudowę.                                                                                                                            
Piecyki  stalowe są niezwykle popularne w Europie, szczególnie zachodniej i coraz częściej podbijają serca Polaków. Głównie ze względu na to, iż jest to finalny produkt, którego montaż zajmuje niewiele czasu i nie wymaga ogromnego remontu w naszym domu. 

Wolnostojące piecyki stalowe charakteryzują się głównie prostotą formy – często są to prostopadłościenne bryły wykonane ze stali nierdzewnej, pomalowane proszkowo na czarno, szaro czy też w droższej wersji – pokryte kolorową emalią. Ponad to postęp technologiczny spowodował, że obróbka stali i jakość wykonania stalowych elementów znacznie się poprawiły co oznacza, że taki piecyk możemy otrzymać w niemal każdej formie, szczególnie jeśli chodzi o różnorodne, ciekawe przeszklenia czy piecyki na jednej nodze. Dodatkowo piecyk wolnostojący można wzbogacić w elementy z kolorowych kafli, lub dodatkową masę akumulacyjną. Stal daje nam wiele możliwości, a więc każdy z pewnością znajdzie dla siebie swój wymarzony model stalowego piecyka wolnostojącego.                                                                                

Ponadto wymiana piecyka nie jest tak kosztowna jak przebudowa całego kominka, co jest kolejnym argumentem skłaniającym do zakupu tego małego urządzenia grzewczego. Jednak to, że piecyk jest o wiele mniejszy niż kominek, nie oznacza, że nie potrafi on grzać. Wręcz przeciwnie! Grzeje on bardzo dobrze, a wyposażając go w zestaw z kafli lub steatytu znacznie zwiększamy zdolności akumulacyjne piecyka, dzięki czemu dodatkowy materiał (posiadający również walory estetyczne) przez długi czas oddaje do pomieszczenia wytworzone ciepło.

Warto zastanowić się nad piecykiem w salonie, jest on bowiem atrakcyjnym urządzeniem, który przykuwa uwagę głównie ze względu na swój indywidualny styl i wygląd. I niech nie odstrasza mit o niedostatecznej wizji ognia, bowiem piecyk wolnostojący może oferować ją nawet w wersji 360 stopniowej – w momencie, gdy całe palenisko przeszklone jest ze wszystkich stron atrakcyjną, giętą szybą. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy podziwiać ogień z każdego miejsca w salonie.

Innym rozwiązaniem, które umożliwia obserwację ognia z każdego miejsca w salonie jest kominek z funkcją obrotu. Można wtedy obracać piec wokół osi nawet o 360 stopni i podziwiać żywy ogień zamknięty w szczelnej komorze. To idealne rozwiązanie w nowoczesnych domach gdzie w dużym salonie taki kominek prezentuje się znakomicie a przy tym doskonale spełnia swoje zadanie czyli ogrzewa wszystkich domowników. Piecyki wolnostojące to nie tylko urządzenia grzewcze posiadające masywną podstawę, stojące na czterech, czy jednej nóżce.

Dość sporą grupę w tym segmencie stanowią wiszące piecyki stalowe. Są one niezwykle atrakcyjne jeśli chodzi o sposób umieszczenia urządzenia w pomieszczeniu. Poprzez zawiśnięcie na ścianie piecyk zyskuje na lekkości, a dodatkowo wygląda niczym obraz, w którego ramach płonie żywy ogień. Co więcej przeróżne formy stalowych piecyków wiszących zaskakują swoim kształtem, przez co z powodzeniem wykorzystywane są w nowoczesnych wnętrzach o niebanalnym charakterze. Taki podwieszany kominek może zostać idealnie wkomponowany w meble, a to dzięki modułom które pełnią funkcję regałów, półek oraz szuflad.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kominki modułowe złożone z kilku elementów, które można ustawiać w pomieszczeniu. Znacznie wzrastają wówczas możliwości aranżacji piecyka we wnętrzu i dopasowania go do pozostałych mebli.

Dodatkowo piecyki zajmują mało miejsca, więc łatwo je wkomponować niemal w każde wnętrze i są mobilne, więc nawet jeśli zainwestujemy w wyszukany design i wydamy na piecyk 20 tysięcy złotych albo więcej to nie oznacza to, że w razie przeprowadzki musimy się z nim rozstawać, razem z nami bez problemu zmieni lokum.

 

Jednak nie wszyscy mają możliwość zamontowania w swoim domu kominka nawet tego o niewielkich rozmiarach. Tutaj idealnym rozwiązaniem jest zakup biokominka. Jest to urządzenie ekologiczne, które nie emituje dymu, ani nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Nie trzeba również martwić się sadzą gdyż całe paliwo zostaje spalone nie pozostawiając żadnych śladów. Argumentem na tak jest również brak jakichkolwiek pozwoleń. Biokominek po zakupie wystarczy rozpakować, wlać do niego biopaliwo, które produkuje się na bazie etanolu roślinnego dzięki czemu jest całkowicie ekologiczne, podpalić zapalarką i już mamy ogień który płonie i grzeje.Biokominek w salonie to rozwiązanie dla osób mieszkających w bloku i marzących o kominku. Urozmaici on atmosferę domowego ciepła, choć wcale nie trzeba rozpalać w nim drewna. Nowoczesny biokominek, niczym ekran w telewizorze można rozpalić w sekundę i już cieszyć się widokiem ognia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl