Funkcjonalne kominki wolnostojące z opcją akumulacji ciepła

 

Wybierając odpowiedni kominek wolnostojący do naszego domu, kierujemy się przede wszystkim jego funkcjonalnością. Idealny piec wolnostojący powinien być energooszczędny, wydajny, a przy tym cieszyć oko niezwykłym designem. Głównie decydujemy się na posiadanie nowoczesnego kominka wolnostojącego po to, aby rozkoszować się przyjemnym ciepłem bijącym od pieca.Funkcjonalne piece, które posiadają opcje magazynowania ciepła, są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Zwiększają wydajność kominka i oszczędzają energię. Jak to działa? Odpowiedź jest prosta: kominek zostaje wyposażony w specjalne kamienie, które akumulują ciepło podczas palenia się pieca, po czym oddają je do pomieszczenia, gdy ogień wygaśnie.

Kamienie Thermostone, które akumulują ciepło, zostały wykonane z najwyższej jakości materiału – magnetytu. Czym cechuje się ten minerał? Przede wszystkim, posiada większe ciepło właściwe oraz większą przewodność cieplną niż inne minerały (w tym magnezyt). Wysoka jakość materiału sprawia, że kamienie są niezwykle trwałe. Ciepło, które jest przez nie magazynowane, może utrzymywać się w otoczeniu nawet do kilku godzin po wygaszeniu kominka.

Kamienie Thermostone układane są wewnątrz kominka, tuż nad komorą spalania. Modułowe piece wolnostojące umożliwiają ukrycie dowolnej liczby kamieni w specjalnych modułach. Dzięki temu możemy dobrać dowolną liczbę kamieni, zgodną z naszymi indywidualnymi potrzebami i upodobaniami.

Ekskluzywne piece wolnostojące, które umożliwiają magazynowanie ciepła często zachwycają też minimalistycznym designem, także można je wpasować niemal do każdej aranżacji. Nowoczesne i funkcjonalne kominki wolnostojące magazynujące ciepło to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl