Kominek, czystość i estetyka – czy da się to pogodzić?

 

Zakup kominka wolnostojącego to ważna kwestia, którą trzeba dobrze przemyśleć. Często zadajemy sobie różne pytania, dotyczące posiadania nowoczesnego kominka wolnostojącego: czym należy kierować się przy wyborze odpowiedniego pieca, czy postawić na design, czy raczej na wydajność. Zastanawia nas również kwestia czystości. W dzisiejszych czasach nikt nie chce tracić czasu i energii na zbędne sprzątanie. Czy posiadanie pieca wolnostojącego sprawi, że po każdym rozpaleniu będziemy musieli poświęcać kilka godzin na jego czyszczenie? Oczywiście, że nie. Wszystko zależy od tego, jaki kominek wolnostojący wybierzemy.

Elegancki piec wolnostojący to inwestycja na lata, warto, żebyśmy przemyśleli wszystkie istotne tematy z nią związane. Jeśli już zdecydowaliśmy się na taki nowoczesny kominek, który nam odpowiada pod względem funkcjonalności – jest wydajny i energooszczędny – oraz designu, możemy pomyśleć o kwestii czystości, która – nie ukrywajmy – jest niezwykle istotna.

Dobrze wybrać praktyczny piec wolnostojący, którego komora spalania jest wyłożona wermikulitem. Jest to materiał, który jest bardzo dobrym izolatorem ciepła i podwyższa jakość spalania. Pozwala to na zatrzymanie większej ilości ciepła podczas palenia, co wpływa na zmniejszenie okopcenia szyby oraz dopalenie sadzy. Dodatkowym atutem będzie wyposażenie kominka w system trzeciorzędowego doprowadzenia powietrza, które dostaje się do komory spalania z dołu, z tyłu i z góry. Dzięki temu zwiększa się wydajność pieca, a drewno dokładnie się wypala. Wszystko to sprawia, że brud i sadza nie osadzają się na szybie. Kolejną zaletą funkcjonalnego kominka wolnostojącego będzie wyposażenie w innowacyjną technologię polerowanej szyby – przeszklenie jest niezwykle gładkie i zapewnia przejrzysty, niczym niezmącony widok ognia.

Jak widać, posiadanie nowoczesnego kominka wolnostojącego spokojnie można pogodzić z czystością i estetycznym wyglądem szyby. Jeśli postawimy na kominek, który posiada wyżej wymienione funkcje, to będziemy mogli cieszyć się klarownym i efektownym widokiem ognia. Nie będziemy też musieli martwić się o sprzątanie. Oczywiście musimy pamiętać o tym, aby palić w piecu odpowiednią ilością drewna. Drewno powinno być również sezonowane. Jeśli będziemy przestrzegać tych podstawowych zasad, pozostanie nam tylko podziwianie fascynującej gry płomieni w naszym eleganckim kominku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl